Další zdroje vzdělávání

Takže kam dál? Kvalitních zdrojů není příliš hodně, ale přesto existují. Tuto sekci se pokusím držet aktuální, pokud byste měli doporučení z vlastního průzkumu, tak mi je hoďte do mailu nebo do komentářů k libovolnému článku.

Weby

Peníze na útěku

Peníze na útěku jsou projekt České národní banky. Najdete tu rady týkající se tvorby rozpočtů, úvěrů i pojištění. Jediné z čeho jsem u takových velkých institucí tak trochu v rozpacích jsou ty jejich kvízy.

Proč se finanční vzdělávat

Když už se učit, tak proč ne přímo u zdroje? Proč se finančně vzdělávat je projekt řízený Ministerstvem financí a dozvíte se na něm například jak sestavit rozpočet, zacházet s úvěry nebo informace o ochraně spotřebitele.

Finanční vzdělávání

Finanční vzdělávání je projekt České bankovní asociace a jeho cílem je stát se objektivní vstupní branou do světa financí. Jednoduché návody a vysvětlení mají pomoci k pochopení základních pojmů a principů a současně umožňují každému, aby se ve vlastních financích snadno zorientoval.

Česká bankovní asociace

U České bankovní asociace ještě chvíli zůstaneme. Musím ji sem uvést, protože má naprosto perfektně zpracovaný slovník a neméně hodnotný je i monitoring médií. Zvedám všechny dostupné palce.

Seznam regulovaných a registrovaných subjektů

Na těchto stránkách si můžete ověřit, kdo skutečně vlastní a podléhá regulaci České národní banky a kdo si na to jen hraje.

Dluhový labyrint

Cílem Dluhového labyrintu je umožnit lidem získat ve kteroukoliv denní dobu věcně správné a aktuální informace o právech, povinnostech a možnostech, které souvisí s dluhovou problematikou.

Knihy

Jak se zbavit dluhů – Garrett Sutton

Kniha z prostředí USA, takže konkrétní tipy pravděpodobně nevyužijete. Navíc už se legislativa určitě 100x změnila, ale určitě se vyplatí mít více pohledů na věc a v téhle knížce jsem na nový pohled narazil.

Peníze a zdravý selský rozum – Dan Ariely

Právě probíhá čtení. Loading…

Videa

Hidden secrets of money

Hidden secrets of money je v současné chvíli desetidílná série videí o finančním systému. Prvních šest dílů bylo věnovaných především drahým kovům – zlato a stříbro. Přijde mi, že Mike Maloney své názory občas prezentuje tak, že jiná možnost prakticky neexistuje, což se mi příliš nelíbí, ale pokud si budete držet nadhled, určitě doporučuji.