O mně

Proč jsem začal psát?

Doma jsem se k vedení financí dostal v průběhu střední a byl to celkem hukot. Kreditní kartu střídal kontokorent a doprovázelo je pár úvěrů. Asi si představíte, že zrovna veselo z toho nebylo. Chtěl jsem s tím něco udělat, a tak jsem začal s tím, co mi v té době šlo nejlíp – učit se.

Knížky, články, srovnání. Chytlo mě to natolik, že jsem svoje maturitní studium (na oboru technické lyceum) zakončil projektem na téma úvěrů o 50 stranách.

Zamířil jsem na vysokou – ekonomku. Doma vše klapalo, kreditka pryč, kontokorent pryč, rezervy se množily. Napadlo mě, že v tom třeba nejsme sami, a tak v roce 2015 vznikla první verze tohoto webu. Čekaly mě však temné časy. Zajímalo mě podnikání a investování, dva roky jsem naivně věřil, že se tomu naučím na akademické půdě, a poté jsem své čekání vzdal. Prošel jsem si fází obchodování na forexu i multilevel marketingem. Rychlé zbohatnutí se nikdy nekonalo, a tak bylo na čase vrátit se zpět do reality.

Zanedlouho to bude 10 let, co jsem poprvé o tento obor zakopl a stále mě baví. Investuji do drahých kovů, akcií, na p2p platformách, spekuluji na kryptoměnách a snažím se řídit Finanční školu a částečně Hanaste.

Čím déle se učím, tím více zjišťuji, jaká panuje v oblasti finanční gramotnosti paseka.

Finanční škola je one man show. Píšu tu pro vás podle toho, na co se mne lidé ptají, ale také pro sebe, abych si utřídil svoje myšlenky. Snažím se psát objektivně, věci nekomplikovat, podkládat svá tvrzení a navrhovat praktická řešení.